Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Część śmieci nie może znaleźć się w zwyczajnym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń bywają rozmaite – niekiedy śmieci są po prostu zbyt duże, innym razem zakazują tego funkcjonujące w Polsce przepisy. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Należy zawieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi działać co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie dostępne jest tylko dla tych, którzy posiadają znaczną ilość niezagospodarowanego czasu oraz własny samochód dużą ilością wolnego czasu i własnym samochodem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy wypożyczyć kontener?

Niestandardowe odpady generowane są podczas różnorodnego typu prac. Zazwyczaj są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – idzie z reguły o pokaźne ilości gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy opróżnić strych – wtedy zgromadzimy w nim wszystkie zalegające od dłuższego czasu zbutwiałe meble, sprzęty oraz niedziałające urządzenia. Prace remontowe czy porządkowanie strychów staną się jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak działa usługa sprzątania strychów i piwnic oraz wywozu odpadów?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o pożądanej pojemności, który ten przez czas określony w umowie wypełnia starymi meblami czy też odpadami budowlanymi. Kontener jest następnie odbierany z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym zostanie legalnie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.