Wynajem detektywa

Kim jest detektyw? Już od XIX wieku rozwijała się ta profesja, a stosowanie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. Na podstawie dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych wniosków. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda drobna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.