Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Poznaj więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien odpowiednimi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednak oraz na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także wykonać zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po postawieniu bądź też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]