Usuwanie śmieci i odpadów budowlanych – o kontenerach na gruz

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w toku różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak jednak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.