Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

Jeśli skorzystamy z audio zwiedzania, wycieczka po muzeum może zyskać zupełnie nowy wymiar. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu przenośne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audio wycieczek łączy wysoka funkcjonalność i prosty mechanizm obsługi. Zapewne dla dużej liczby osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie oraz równoczesne słuchanie narracji o oglądanych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia pokaźna grupa nastolatków, rodzina z dziećmi czy wycieczka seniorów – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

Na rynku dostępne są różne audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w językach obcych. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w wielu językach.