Przyjęcie ślubne – jak znaleźć idealne miejsce na wesele?

Sprawdź informacje o weselu pod Krakowem.

Ślub i następujące po nim wesele to dzień, o którym rodzina młodej pary i sproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez wiele kolejnych miesięcy, a nieraz wręcz lat. Jeśli państwo młodzi postanowią wyprawić przyjęcie dla dużej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, jakie przed nimi się pojawi, jest wybranie najlepszej sali weselnej, w której uczestnicy spędzą ten niezwykły dzień w wygodnych warunkach.

Sala weselna – jak wybrać?

Wybierając lokal na wesele narzeczeni powinna rozważyć kilka bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim musi ustalić ilość uczestników wesela, żeby być pewnym, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni powinni mieć swoje miejsce ich przy stole, ale istotne jest także, by mieli możliwość zatańczenia. Poza tym para młoda powinna zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od kościoła znajduje się sala weselna oraz czy przedostanie się do niej nie będzie utrudnione. Jeżeli na ślub zaproszeni są bliscy i przyjaciele z odległych krańców Polski, należy szukać domu weselnego, w pobliżu którego znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Ostatnią kwestią jest sama organizacja wesela, innymi słowy wybranie menu, dekoracja sali i załatwienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej. Te zadania mogą przekroczyć możliwości pary młodej, stąd warto szukać takich domów weselnych, które świadczą asystę w obszarze całościowej organizacji przyjęcia ślubnego.

A może pałac na wesele?

Młode pary z południa Polski, przede wszystkim z Krakowa i okolicznych miejscowości, mogą zaplanować przyjęcie ślubne w nadzwyczaj malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w Balicach. W jego salach przyjęcia weselne wyprawiane są od setek lat, a każde z nich ma olśniewającą oprawę. Pałac posiada cztery pomieszczenia zdolne pomieścić ponad stu osób. Impreza może zostać wyprawiona też w plenerze przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim zdoła bez trudu ponad 300 zaproszonych. Atutem tego domu weselnego w Balicach jest to, że zlokalizowany jest jedynie 12 km od Krakowa, który ma bardzo bogatą bazę noclegów. Dojazd gości z kościoła do sali weselnej nie powinien zatem trwać dłużej niż w przybliżeniu pół godziny.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]