Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Więcej informacji o wykonaniu projektów budowlanych Kraków na joannaklusak.com

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nie jest to łatwe wyzwanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem wszelkich urzędowych spraw. Najpierw powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeśli okażemy projekt budowlany. Projekt musi być stworzony przez architekta, zaś jego treść ustalają odpowiednie ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Co powinno być zawarte w projektach budowlanych?

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać rozmieszczenie dotychczasowych i planowanych budynków , a także instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także dane o miejscu przechowywania śmieci, układzie roślin czy płocie. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty wznoszonych domów i nierzadko także oświadczenia firm dostarczających media. W niektórych przypadkach niezbędne okaże się także dodanie rezultatów testów geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza inwestycja powinna odbywać się według planu określonego w tym dokumencie, a wszelkie niedopatrzenia będą przyczyną jej nieodebrania.

Dane firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]