Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Zleć utylizację starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, zazwyczaj przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i domu.

Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV, elementy ram okien czy stare meble nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się przeważnie co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery często świadczą również fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji kolejnych garderób, krzeseł lub regałów.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]