biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele często nie przygotowani na to, żeby właściwie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy również nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się tylko jego cenami – dziwnie niskie koszty usług zwykle oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci zdobyli właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]