Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?

Najpopularniejsze usterki lodówek to zwłaszcza za niskie chłodzenie, dokuczliwy hałas oraz nieszczelność. Co ważne, takie usterki niekiedy wynikają tylko z nieprawidłowego ustawienia – wówczas wystarczy jedynie przenieść lodówkę. Kiedy jednak źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna będzie pomoc specjalisty. Ile na nią wydamy? W których przypadkach naprawa lodówek będzie trafionym pomysłem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Szczególnie zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich źródłem okazuje się niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie należy wszak chować produktów ciepłych, zaś korzystając z niej należy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Jeżeli idzie o lodówki dla sklepów, warto zastosować siłowniki. Za niska moc silnika wpływa również na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku stwierdzenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Znacznie słuszniej zrobimy powierzając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na zamówione naprawy.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od rodzaju usterki. Inną kwotę zapłacimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być wyższe. Niemniej jednak koszt serwisu najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż nabycie nowego sprzętu.