Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Odnowienie mieszkania, sprzątanie strychu albo piwnicy, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, parkingów czy dróg wewnętrznych.