Kilka słów o statuetkach pamiątkowych

Ranga rozmaitych nagród i konkursów zależy od kilku elementów. Jednym z decydujących jest m.in. to, jaką zdobywa wyróżniona nimi osoba. Jako wspaniały przykład mogą tu służyć statuetki wręczane zwycięzcom rozmaitych nagród kulturalnych. Każdy rozpoznaje wygląd Złotego Niedźwiedzia bądź Oscara. Tak samo uznane są wyróżnienia zdobywane przez sportowców – przykładowo Puchar Davisa czy Kryształowa Kula. Muszą o tym pamiętać organizatorzy wszystkich plebiscytów sportowych oraz kulturalnych chcący, żeby te jednocześnie dynamicznie się rozwijały i w mgnieniu oka wypracowały swoją reputację. Zwłaszcza, że zamówienie unikatowych statuetek pamiątkowych jest dziś wyjątkowo proste.

Statuetki okolicznościowe – wyróżnienia znane od wieków starożytnych

Statuetki jako forma nagrody przekazywanej utalentowanym osobistościom zwyciężającym w przeróżnych konkursach malarskich czy też turniejach sportowych pojawiły się już w Starożytności. Ogromnym uznaniem cieszyły się w rzeczy samej w starożytnej Grecji, a następnie w zbudowanym na jej spuściźnie Imperium Rzymskim. W kolejnych epokach ich waga zauważalnie spadła, aby odbudować się mniej więcej dwa wieki temu. Dziś statuetki, puchary oraz medale tworzą szczególnie ważną element kultury prawie każdego narodu, a mnóstwo z nich ma wagę międzynarodową – jako potwierdzenie tego warto wspomnieć chociażby Medale Noblowskie wręczane dorocznie najlepszym naukowcom, literatom i aktywistom na rzecz pokoju, a także statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za osiągnięcia w dziedzinie kina.

Gdzie zamówić statuetki okolicznościowe?

Różnego typu statuetki pamiątkowe można bez trudu zamówić u rzeźbiarzy lub – jeżeli zależy nam w głównej mierze na statuetkach z brązu oraz dysponujemy już opracowanym szkicem – u specjalistów specjalizujących się w metalurgii. Rodzajów statuetek pamiątkowych jest wiele, niemniej jednak największym popytem cieszą się figurki z brązu. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – ich wykonanie jest nie jest droga, a przy tym prezentują się one znakomicie, co znacznie zwiększa prestiż wszelkiego typu turniejów sportowych czy konkursów.