lokal na komunię kraków

Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to często pierwsza naprawdę duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy goście skoncentrowani są jedynie na nim. Dlatego też rodzice starają się, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Znaleźć lokal na komunię czy zorganizować przyjęcie w mieszkaniu?

Już przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują gości we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie sali. Impreza dla zaproszonych w domu jest z reguły możliwe wówczas, jeżeli planujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się czasem prawie setkę gości, toteż często odbywają się w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy zabukować najładniejszy lokal, trzeba zacząć poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie wyznaczony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym istotnym problemem może stać się też znalezienie dobrej firmy cateringowej, stąd warto wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunię. Ważne jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – animator, upominki, fotograf

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i późniejszą zabawę gości. Tradycją są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc oferować zachwycające, schludne wnętrza. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, warto zastanowić się nad wynajęciem animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w źle odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. zabawek-pistoletów lub quada.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]