Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem licznych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania sporych ilości gotowych środków, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiornik nierdzewny jest także idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często używany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub bakteriami.