Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Szukasz pełnej oferty przekąsek cateringowych? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Organizacja nawet sporej imprezy nie jest trudnością, gdy posiadamy wystarczająco wolnego czasu na kupowanie potrzebnych produktów oraz następnie samodzielne przygotowanie z nich smakowitych przysmaków dla zaproszonych uczestników zabawy. Wprawdzie nie każdy ma taką swobodę, lecz nie znaczy to od razu, iż należy rezygnować z zamiaru celebracji ważnego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – wygodne dania na “raz”

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to oferta adresowana głównie do klientów biznesowych, ale korzystają z niej coraz częściej również różnorodne instytucje oraz osoby prywatne planujące wytworne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w dania typu finger food, to znaczy drobne przekąski, które można zjeść bez zasiadania przy stole i bez potrzeby użycia widelca. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie trzeba używać talerzyka – to porcja na “raz”. Finger food to na ogół kanapki, tartoletki owocowe i warzywne czy też koreczki. Ta wersja cateringu rewelacyjnie zdaje egzamin na uroczystościach, gdzie zależy nam na bliskim kontakcie wszystkich gości. Umożliwia on prowadzenie długich pogawędek, przy czym nie sprowadza interakcji wyłącznie do osób siedzących przy jednym stole.

Catering kanapkowy – tańszy niż eleganckie obiady

Zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni dostrzegą atuty, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej. Po pierwsze, w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem gości imprezy. Chłodne i ciepłe napoje oraz dania ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Ułatwia to organizację imprez zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie zmieszczenie właściwej liczby stołów byłoby problemem. Catering przekąskowy mimowolnie sprawia także, że event ma mniej oficjalny, luźniejszy klimat. Wypada uwydatnić, iż menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli eleganckie obiady, a zarazem daje więcej możliwości dopasowania ich do tendencji żywieniowych gości imprezy. Co najistotniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nierzadko bywało największą przeszkodą przy urządzaniu spotkań w siedzibach firm.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]