Czego dowiemy się na kursie z ochrony danych osobowych?

Pierwszym prawnym aktem w naszym kraju, który dotykał sprawy danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, jaka weszła w życie w 1997. Również obecnie definiuje ona ów termin oraz mówi, jak należy ich używać. W myśl aktu dane osobowe to każde dane, jakie pozwalają na zidentyfikowanie danego obywatela bez skomplikowanych działań. Do danych osobowych zaliczyć możemy zatem wiek, imię i nazwisko czy miejsce zamieszkania, ale również tak zwane dane wrażliwe – na przykład wiadomości o ewentualnych wyrokach, religii czy chorobach. O ich ochronę należy zatroszczyć się tym bardziej, iż dzięki globalnej sieci ich pozyskanie oraz przetwarzanie okazuje się banalnie łatwe.

Warsztaty z ochrony danych osobowych dla przedsiębiorstw

Dane osobowe pozyskują wszelkiego typu przedsiębiorstwa. Jedne dysponują tylko danymi swoich pracowników, inne zaś mają dostęp także do danych klientów. We wszystkich sytuacjach pracownicy, którzy mają z nimi styczność muszą przejść specjalne szkolenie z ochrony danych osobowych, dzięki któremu dowiedzą się, jak zapewnić im bezpieczeństwo. Jest to naprawdę ważne, gdyż po zauważeniu nieprawidłowości GIODO ma prawo zasądzić dotkliwe kary – nie tylko finansowe, ale w skrajnych sytuacjach także więzienia.

Kurs z ochrony danych osobowych – zasady

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszelkich specjalistów zarządzających takimi informacjami – będą to m. in. specjaliści z kadr, składnic akt bądź do spraw rekrutacji. W jego koszty zaliczają się również materiały dydaktyczne, za pomocą których uczestnicy szybciej przysposobią wiedzę. Po zakończeniu szkolenia, podczas którego nauczą się, jak zagwarantować bezpieczeństwo danych, uczestnicy otrzymują specjalne świadectwa. Kursy z ochrony danych osobowych nie pochłaniają wiele czasu – zwykle kończą się tego samego dnia.