szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale spotyka się także wersje wykonane z metalu, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na duże koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy piszą dotychczasowi kontrahenci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]