Trwały i elegancki piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent często używany w miejscach publicznych. Dominuje nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Co dokładnie decyduje o jego popularności? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – na fasady budynków

Niesamowicie rozpowszechnionym surowcem stosowanym podczas budowy domów jednorodzinnych oraz ich fasad jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w wielu barwach – od łososiowego, przez zielony aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, strukturą i rodzajem – wyróżniamy płytki spłaszczone, pofałdowane, połyskujące, o ciętych brzegach. Niektóre odmiany piaskowca odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki użyciu odrobiny innych minerałów. Dlatego piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element ozdobny – w lokalach mieszkalnych, na posesjach i jako element elewacyjny. Stanowi świetny surowiec na podjazdy, grille lub wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny testowany w ekstremalnych warunkach

Kluczową właściwością piaskowca jest jego ogromna wytrzymałość na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają znakomicie przez nawet 30-40 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić wielki atut dla naszej posesji. Na rynku występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i sprowadzanych zza granicy.