Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Więcej szczegółów o podporach stropowych.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz wysoką jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]