Okna skrzynkowe znów popularne

Na www.oknostol.com.pl znajdziesz więcej informacji o okna skrzynkowe producent

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na cztery elementów – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i przed laty były używane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zabytkowych – na przykład domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, muszą być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę oraz modrzew, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wody, powietrza i ekstremalnych mrozów.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]