Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Szukasz szalunków Peri? Koniecznie odwiedź ten adres

Szalunki, określane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, aby należycie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przestrzeni na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jakim sposobem mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura wykonana z desek drewnianych ewentualnie mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można użyć powtórnie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – wielu wykonawców i inwestorów wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu lub drewna, a także zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają łączniki, narożniki, głowice ze stali bądź aluminium i belki.

Wynajem szalunków – kiedy się to opłaci?

Podmioty często parające się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku brygad, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować jeden obiekt. Kupno wszelkich modułów koniecznych do wykonania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]