Jakie jest zastosowanie szalunków?

Zamów szalunki Kraków na abcszalunki.pl.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]