Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Dalsze informacje o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową bądź ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]