Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Dowiedz się więcej o sklejce szalunkowej Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]