Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Znajdź okna drewniane Małopolska

Drewniane okna zwykle kupowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak estetyka jest ważną zaletą takich elementów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mają różny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości jeśli chodzi o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być zatem świetnym wyborem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec zapewnia różnorakie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Przybierają one rozmaity wygląd i styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne formy. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budynków, doskonale sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze działa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy poza tym dodać to, iż znanych jest bardzo dużo znakomitych sposobów poprawiania trwałości okien z drewna, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest bardzo łatwa oraz nie szkodzi ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna drewniane są lepsze niż produkty wykonywane z PCV lub plastiku.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]