Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Szukasz dźwigarów? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także niezbędne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Z tej przyczyny jego fundamentalnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj użytych w tym celu surowców. Te powinny być pieczołowicie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, buk i olcha. Nadzwyczaj istotne jest też poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wody, klejów i pozostałych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych obiektów mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]