Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Chcesz zlecić budowę domów z bali? Kliknij w to miejsce.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że również pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz popularne również w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]