Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Kliknij tutaj i dowiedz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów drewnianych energooszczędnych.

Wiele osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również znacznymi stratami energii. Teraz wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment doskonały przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także innego rodzaju nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]