Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Wyprawa w Alpy - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już na wskroś wszystkie trasy w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne doznanie

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest dużo interesujących propozycji skierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale mogą pochwalić się wystarczającą kondycją fizyczną i nabyły już stosowne umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje w głównej mierze część szkoleniowa, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w małych, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]