Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Góry są niesamowite, ale też niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia porwali się na wycieczkę trasą o znacznej trudności. Z tej przyczyny miłośnikom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą drogą, by nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są konieczne w czasie najrozmaitszych niespodziewanych zdarzeń. Kurs obejmuje też zasady odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 6 osób. Dzięki temu zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]