Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wycieczek dla aktywnych w dobrej cenie.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś szczególnego, czego dotychczas nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – wspaniała sposobność, aby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to starannie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć różne regiony świata i Polski od kompletnie nowej strony. Program takich wycieczek jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego fotela na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących wrażeń to też pierwszorzędna okazja, żeby zdobyć przydatne kwalifikacje, gdyż niejednokrotnie wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania mechanizmów przetrwania na danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują podstawy survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w przypadku lawiny. Trzeba również dodać, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade też w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo czy do Nepalu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]