Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Skieruj się tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – przystrajać wypieki czy wybierać i podawać składniki. Pragniesz rozwijać zapał kulinarny Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co najistotniejsze – zdobywają pożyteczne umiejętności. A po prostu doskonale się bawią. Wybieranie i mieszanie ingredientów, łączenie ciekawych smaków i opanowywanie prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż dzieci chętnie eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakie stosuje się w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą także brać udział rodzice, tym samym jest to znakomita sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie skosztować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla niesfornych pociech

Spotkania trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują deser i danie główne. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy, albo przyrządzić wyborny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje też pyszny deser – mus z polewą oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych dań przynosi dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się pieczeniu smacznej pizzy lub ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z maluchami.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]