Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Co warto wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce?

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której błyskawicznie odnajdą Centra Informacji Turystycznej, schroniska, pensjonaty i hotele, a także galerie i zabytki położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Natomiast dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, czar małopolskiego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Portal o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze ciekawe miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego