czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę sklepów i stroninternetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny malware, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest uniemożliwione? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? To tylko parę z potencjalnych objawów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby znaleźć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich należy zlecić fachowcom od tego typu działań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zainfekowanie było powodem włączenia strony do listy zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Okresowe uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, gdyż odwrócenie wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]