Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Na visitmalopolska.pl uzyskasz więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zwiedzenia zabytkach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko wyszukają muzea i zabytki, kempingi, hotele i motele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Szczególnie przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego