Agencja SEO – co może zaoferować Twojej firmie?

Więcej o usługach świadczonych przez firmy SEO na seo4.net

Przedsiębiorstwa lub właściciele sklepów internetowych, którzy pragną, by pojawiać się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, są w stanie to uzyskać na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy, którego nie rekomenduje się, to próbowanie działań samodzielnie. Nie posiadając rozeznania w kwestii SEO i nie obserwując codziennie doniesień o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać dobrze i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejna droga to zatrudnienie na etat biegłego SEOwca, jednakże nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje ze względu na budżet. Trzeci sposób to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Budżet przewidziany na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam dodatkowo osoby od kampanii Google Ads, grafiki, programowania oraz kreatywnego pisania, które służą rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Sumienna agencja SEO dopasowuje prace do każdego klienta

Polskich agencji SEO jest wiele. Co wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań podmiotu, która wywinduje w górę naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Radzimy postawić na agencję, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, a także tych kreatywnych i marketingowych, z każdym rokiem się zwiększa, co niekiedy nie łączy się z jakością usług. Współpracując z agencją, która funkcjonuje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć pewność, iż ma ona duże doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się interesującym portfolio swoich poprzednich klientów. Agencje SEO na ogół na swoich stronach publikują sekcję „Case study”. Przed sygnowaniem umowy trzeba przeanalizować opisy takich przypadków, aby samemu wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, a także to z jakimi trudnościami się mierzyła oraz dla jakich branż pracowała. Najlepsza agencja SEO to taka, której praca jest przejrzysta: pisze o harmonogramie zadań na nadchodzące miesiące, jak również dostarcza raporty ze zrealizowanych działań i ich następstwa.

Inny istotny aspekt to personalizacja oferty i dobranie strategii prac do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeśli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpowiada w przeciągu 15 minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, należy traktować to jak znak alarmowy. Po otrzymaniu zapytania przedstawiciel dobrej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, żeby dopytać o dokładniejsze informacje o firmie, konieczne do przygotowania dla niej pełnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można wyszukać na własną rękę online, jak np. informacja o realizowanych dotąd pracach SEO i o kluczowych dla klienta towarach czy usługach, które chciałby wypromować.

Co o firmie SEO mówi system rozliczenia jaki proponuje?

Nieufnie warto podejść do agencji SEO, które oferują typ umowy z opłatą za wypracowany efekt. W takim systemie rozliczenie odbywa się wtedy, kiedy frazy kluczowe zdobędą określone w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top5 lub Top10). To nadal dość popularny model rozliczeń, jednak wiąże się z dużym ryzykiem – można wszak osiągnąć błyskawiczny efekt naruszając standardy określone przez Google. Nieprzerwanie aktualizowany algorytm dodatkowo nie ułatwia spełnienia obietnic złożonych klientowi, zatem solidna agencja SEO nigdy nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych wyników. Co do ceny za współpracę z agencją SEO, to sporadycznie jest ona stała – co do zasady w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy nieodzowne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, żeby opracować drobiazgowy audyt SEO, a potem wprowadzać w życie wszystkie przedstawione w nim sugestie. W późniejszych miesiącach współpracy, jak strona zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, koszty prac bywają o wiele mniejsze.

Dane firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]