Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy ojcostwem i macierzyństwem.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. Wówczas staramy się zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wynika z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje podłoże w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą neutralną, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.