Zielone dachy i podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają stosowania profesjonalnych mieszanek, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – ziemia darniowa i kora

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego niezwykle ważne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje substratów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Produkty dostępne na rynku tworzą np. ziemia darniowa, nawozy mineralne, keramzyt, piasek. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – hoduj rojniki, trawy ozdobne i skalnice

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki traw i ziół, musisz zastosować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak rojniki, rozchodniki i trawy ozdobne. Chcesz hodować rośliny odporne na słońce, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.