Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Dowiedz się więcej o kursie Blender.

Świat grafiki bezustannie ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych metod na rzecz wykonywania swoich prac tylko w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga w tej chwili dużych nakładów finansowych – można przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest w pełni bezpłatny.

Kursy modelowania 3D najlepiej w jak najmniej licznych zespołach

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednak proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko bywa niezmiernie frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne osobom, które niedawno odkryli Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają poprawy i proponując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby przebiegał on w małych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością pożądaną i cenioną szczególnie w branży projektowej, filmowej i gier wideo. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu hobbyści i artyści, którzy pragną spróbować nowych form ekspresji czy też poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]