Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty kursu Adobe Photoshop!

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem artystów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego toczy się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz niezbędne triki używania pędzli, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Kluczowe jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]