Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

Tutaj znajdziesz filtr F7

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem Polska zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach montowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub budynkach mieszkalnych znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, sierść zwierząt lub spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w ekstremalnym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie należy spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle farmaceutycznym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46