Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są głównym powodem, przez który na naszą stronę internetową może być nałożony ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem strony w przeglądarce i tym samym przekraczają normy naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie tekstów sponsorowanych przepełnionych wieloma odnośnikami. Szerzy się też proces wymiany linków, co jest nielegalne. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, a to łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, czsem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że gdy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o przywrócenie prawidłowej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Jeśli pragniemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zgłośmy się do profesjonalnej agencji SEO. Fachowcy automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym firmom.