Płacisz za dużo za hosting? Czas na migrację domeny

Domena internetowa to niepowtarzalna nazwa, która umożliwia identyfikację witryny www, a następnie odnalezienie jej w sieci. Jeśli prowadzi się firmę, to współcześnie – w okresie wszechobecnego dostępu do Internetu – posiadanie strony, na której będziemy demonstrować nasze produkty albo usługi, jest istotne. Hosting, z którego oferty w tej chwili korzystasz Cię rozczarowała? Może przyszedł czas rozważyć możliwość migracji domeny.

Transfer domeny – czemu jest to opłacalne?

Firmy oferujące hosting internetowy bezustannie ewoluują, by dawać użytkownikom ciekawsze rozwiązania, które pozwalają oszczędzić pieniądze, ale także w prosty sposób administrować domeną. Skusiłeś się na kupno domeny za 0 złotych? Twój abonament niebawem się skończy, a przedłużenie domeny znienacka jest kosztowne? W takiej sytuacji najrozsądniejszy jest transfer domeny. Wybór innego operatora dla domeny umożliwi także bardziej komfortowe nią zarządzanie on-line za pomocą prostego panelu, jaki przykładowo jest w dyspozycji dla klientów hostingu w Kru.pl. Przeniesienie domeny może również mieć spore znaczenie w obszarze ochrony danych osobowych – akredytowani operatorzy działają zgodnie z przepisami Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Atutem korzystania z hostingu w Kru.pl jest też opcja wnoszenia opłat w kryptowalutach, prosty procedura cesji domen i całodobowy dostęp do kodów AuthInfo, innymi słowy sekwencji znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do drugiego operatora.

Jak przebiega procedura transferu domeny

Transfer domeny jest niesłychanie prosta – wymaga tylko wykonania paru kroków. Do przeniesienia domeny o rozszerzeniu .pl trzeba zacząć od pobrania kodu AuthInfo u dotychczasowego operatora i uzupełnienia formularza na stronie Kru.pl, w którym podaje się kod oraz nazwę domeny. Przeniesienie polskiej domeny może być zainicjowana najwcześniej po dwudziestu jeden dniach od jej odnowienia lub rejestracji. Po zapoznaniu się z kosztami migracji domeny, a także po potwierdzeniu zamówienia, rozpoczyna się procedura transferu. Witryna zwykle jest widoczna on-line w ciągu dnia od zaksięgowania przelewu za migrację.