Jak wybrać najlepszy hosting www dla Twojej strony firmowej?

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz szybkość i bezpieczeństwo

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, bezpieczny, szybki i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, dedykowany, VPS, czy też współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się niską jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, żeby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.