Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Dowiedz się, gdzie kupić skrzynkę telekomunikacyjną

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być wyjątkowo praktyczne. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich rodzajów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana ze wzmocnionego surowca i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. Na rynku wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz negatywne warunki klimatyczne. Kolejna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz nieruchomości, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – takie jak kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia można zamontować np. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dopasuj modele

Ważnym składnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. W tym celu stosuje się wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Należy pamiętać również o zachowaniu ładu w środku szafki – w tym celu służą profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do swoich potrzeb.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]