Jakie moduły składają się na instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Dowiedz się, kto je wykonuje https://www.telmor.pl/Klient-biznesowy/Projektanci-instalacji-RTV-SAT

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura obejmująca mnóstwo różnych sprzętów – od podstawowych po niezwykle skomplikowane. Na rynku działają fachowe przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi proponują i jakie są główne komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – w osiedlach mieszkaniowych

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny kierunkowe UHF, UHF/LTE, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, zwrotnice antenowe, węzły optyczne. Na rynku dostępne są również wzmacniacze magistralne, kable telekomunikacyjne, transmodulatory i cyfrowe stacje czołowe. Moduły tego typu instalowane są na budynkach użyteczności publicznej, w szpitalach i blokach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast na przykład projektowaniem sieci i produkowaniem poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na odpornych na negatywne czynniki komponentach oraz specjalistycznym montażu – stąd zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – kwestie prawne

Ważne jest też, by instalacje teletechniczne były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich usytuowanie. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne profesjonalnych firm, które zagwarantują odpowiednie narzędzia i zaproponują najlepsze urządzenia dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają też konserwacji, dlatego bardzo duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Korzystają z niej przeważnie inwestorzy budowlani.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]