Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza kanałowego, koniecznie wejdź na telmor.pl

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą funkcją jaką pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się jak funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do specjalnych zastosowań

U dystrybutorów uzyskamy dużo aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na obszarach, na których sygnał jest wyjątkowo słaby. Działają na przykład w miejscowościach górskich, stacjach metra i w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona sprawia, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – zdają egzamin w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – 4 odrębne wejścia

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka odrębnych wejść – takich jak UHF lub UKF(FM). Moduły mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada również 3-4 dedykowane filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilacze, a także sygnalizatory LED.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]