Jak działa nadajnik optyczny?

Chcesz nabyć nadajnik optyczny? Skieruj się tutaj

Ze względu na to, iż prawie wszyscy używamy instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach być bardzo niezawodne. Nie powinno zatem zaskakiwać, iż elementy wykorzystywane przez firmy monterskie są wysokiej klasy – wyłącznie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi częściami są rzecz jasna kable, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych części właściwe działanie sieci nie będzie możliwe. Takimi kluczowymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera transmitowane później za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji oraz koderze. Zaszyfrowane dane są dzięki niemu przekazywane światłowodami, a następnie odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim wypaczeniem danych i niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już starsze technologie.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Żeby instalacja okazała się efektywna i niezawodna, do jej wykonania trzeba wykorzystać jedynie elementy najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję powinien działać we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, od kogo go nabyć należy pomyśleć jeszcze na etapie projektowania sieci. Firmom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w przypadku trudności w czasie instalacji – są w stanie zagwarantować rzetelną pomoc podmiotom z całej Polski.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]