Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Zobacz, gdzie kupić multiswitch kaskadowy, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować wysoką czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo istotna będzie możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych połączeń nie powinno być związane z potrzebą przeprowadzenia złożonych robót – wskutek tego inni odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, przez które powiększenie sieci okaże się szybkie oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeśli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, gdy nowy abonent zamówił usługę – wystarczy jedynie podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby wyjść dla abonentów – najmniejsze moduły tego typu mają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się rzecz jasna ilość wtyczek – dla małych budynków może wynosić 8, jednak w większych obiektach trzeba rzecz jasna zastosować modele o wyższej ilości wejść. Niezwykle istotna okazuje się również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze rzutuje ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]