Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Jedyna w swoim rodzaju oferta wypraw górskich znajduje się w tym miejscu

Wiele osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Azji, Meksyku oraz Afryki. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wyprawę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem i dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]